• slide 1

    این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .

  • slide 2

    این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .

  • slide 3

    این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد متون در قالب می باشد .

  • slide 4
  • slide 5

مسیر دسته بندی

سردر چیست؟

فکر نمی کنم کسی باشد که معنی سردر را نداند.  همانطور که می دانید به محل ورودی هر مکان اصطلاحا سردر می گویند.  قسمتی که ساختمان را یا محل مورد نظر را از بیرون جدا می کند و مرز بین ساختمان و بیرون است.  سردر معمولا مورد توجه زیادی قرار می گیرد و اهمیت زیادی به آن داده می شود که البته دلایل زیادی هم دارد.  سردر ساختمان می تواند به عنوان نماینده ای از طراحی داخلی و طراحی کل ساختمان در نظر دیگران باشد.

طراحی سردر

برای افرادی که می خواهند ساختمان آنها از همه نظر جلوه و منظره خوبی داشته باشد، طراحی سردر اهمیت بالایی دارد.  طراحی سردر باعث می شود که ساختمان در همان نگاه اول جذاب به نظر برسد و افراد را به خود جذب کند.  یک سردر زیبا و جذاب به عنوان یک خوشآمد گویی به افرادی که به آن ساختمان وارد می شوند تلقی می شود.  همانطور که بیان شد سردر نشان دهنده چگونگی طراحی کل ساختمان است و به شما می گوید که به چه ساختمانی می خواهید وارد شوید. 

به صورت عمده اهمیت طراحی سردر در ورودی شهرک های مسکونی، ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، مغازه ها، فروشگاه ها، دانشگاه ها، مدارس ، کارخانه ها و مواردی از این قبیل بسیار بالا است و باید به آن توجه شود.

اهمیت سردر برای ساختمان

فکر میکنم تا الان با توضیحاتی که داده شد به اهمیت بالای سردر و اهمیت آن پی برده باشید.  سردر برای هر ساختمان حکم معرفی از طراحی کلی ساختمان دارد.  باعث می شود ارزش و اعتبار ساختمان برای افرادی که به آن ساختمان وارد می شوند قبل از رسیدن به داخل و دیدن دکوراسیون داخلی ساختمان بالا برود.  خب این امری طبیعی است که ساختمان هایی که سردر های زیبا و جذاب دارند مسلماً دکوراسیون و نمای داخلی بسیار زیبا و جذابی دارند و از طراحی منحصر به فردی برخوردار هستند.

مصالح مورد استفاده در طراحی سردر

همانطور که بیان شد سردر همراه با نمای ساختمان نیز طراحی و اجرا می شود و این باعث می شود که همان مصالحی که در نمای ساختمان به کار می روند برای سردر نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این خلاقیت و سلیقه طراح را می رساند که با استفاده از متریال موجود چه طرحی برای سردر طراحی و پیشنهاد دهد.

سنگ های نقش برجسته در طراحی سردر
یکی دیگر از متریال هایی که برای طراحی سردرها بسیار مورد توجه است و مورد استفاده قرار می گیرد، طرح های نقش برجسته است. همه ما مسلماً ساختمان هایی را دیده ایم که در طراحی سردر ورودی از طرح های نقش برجسته استفاده کرده اند. انواع مختلف طرح های نقش برجسته در ابعاد مختلف و گوناگون سردری جذاب را برای ساختمان به وجود می آورد. بسیاری از افراد این طرح های نقش برجسته را با استفاده از سی ان سی به وجود می آورند که باعث می شود وادار شوند هزینه زیادی را صرف کنند.

اما پیشنهاد من به شما استفاده از سنگ های طرح نقش برجسته ایناب می باشد. این سنگ های پیش ساخته بسیار بسیار مقاوم تر از سنگ طبیعی است. این سنگ ها در قیمت های بسیار کمتر از سی ان سی ارائه می شوند و همچنین در هر طرح و رنگ و ابعادی که مدنظر شما عزیزان باشد تولید و ارائه می شوند.

روش های طراحی سردر

استفاده از ستون

ستون ها از مواردی در طراحی سردر ها هستند که بسیار پرکاربرد در این زمینه می باشند.  استفاده از ستون در طراحی سردر مدت زیادی است که انجام می شود.  بیشترین کاربرد ستون ها در سردر های ساختمان هایی دارند که ورودی آنها مقداری عقب نشینی دارد.  ستون ها همیشه نقش سازه ای را بر عهده ندارند و در برخی موارد از آنها به عنوان عناصر طراحی و دکوراتیو استفاده می شود.

استفاده از صفحه

استفاده از صفحه برای طراحی سردر در ساختمان هایی کاربرد موفق تری دارد که با معماری مدرن طراحی و اجرا شده اند. در معماری مدرن از صفحه ها و ترکیب آنها در احجام مختلف استفاده می شود. به صورت کلی می توان گفت که صفحه ها عناصر اصلی معماری مدرن هستند.

استفاده از المان

المان ها یکی از عناصر مرسوم در طراحی سردرها می باشند.  المان ها را می توان عناصر مجسمه مانندی نامید که به عنوان عضوی از ساختمان در طراحی به کار برده می شوند.  المان ها بخش ها و قسمت ها مختلفی را با زبیایی خاصی می سازند.

استفاده از حجم

حجم از دیگر روش های طراحی سردر است که به صورت یک بخش الحاقی و اضافه شده به سازه ایجاد می شود.  در این روش سردر به با برش بخشی از ساختمان به وجود آمده و نه اینکه خود یک بخش جدا می باشد.  روش حجم با سازه اصلی ترکیب می شود.

استفاده از قوس

قوس ها در گذشته در سردر ها به عنوان نگهدارنده مورد استفاده قرار می گرفته اند.  امروزه با استفاده از قوس های طرح دار و زیبا سردرهایی به سبک سنتی طراحی و اجرا می کنند که از زیبایی خاصی برخوردار هستند.  استفاده از این روش برای ساختمان ها و فرهنگ هایی مناسب است که با روش سنتی و کلاسیک ارتباط دارند.

استفاده از شکاف

استفاده شکاف در طراحی سردر ورودی تنها زمانی رخ می دهد که طراحی نما و کل ساختمان به گونه ای انجام شود که شکافی تا حد فاصل ورودی ساختمان ایجاد شود. برای استفاده از این روش بایستی از همان ابتدای طراحی ساختمان این مورد را در نظر بگیرید.

استفاده از باکس

یکی از روش های دیگری که با استفاده از آنها میتوان سردر های جذابی را طراحی کرد، باکس می باشد.  با استفاده از باکس های مختلف به گونه ای که چند وجه از آن حذف شده باشد می توان سردر های جذاب و زیبایی را طراحی و اجرا کرد. استفاده از باکس به گونه ای است که سه بعدی دیده می شود و می تواند همین سه بعدی دیده شدن وجه تمایز و برتری نسبت به سایر روش های طراحی سردر ها باشد.

استفاده از برش

یکی دیگر از روش هایی که کاربرد نسبتا زیادی هم در طرح های مدرن دارد، استفاده از برش در حجم ساختمان است.  به گونه ای که قسمتی از حجم ساختمان در طراحی کلی ساختمان برش خورده و عقب نشینی می کند.  آن قسمت عقب نشینی کرده بخش ورودی و سردر ساختمان را شامل می شود.

استفاده از نورپردازی

البته نورپردازی را نمی توان یک روش به خصوص برای طراحی سردر حساب کرد.  نورپردازی را می توان به عنوان تکمیل کننده سایر روش های طراحی سردر در نظر گرفت.  نورپردازی در همه موارد چه در نمای ساختمان و چه در داخل ساختمان زیبایی و جذابیتی بی نظیر دارد و روح تازه ای به محیط می دهد. به همین دلیل نورپردازی سردر خیلی می تواند در زیبایی و جذابیت سردر کمک کند. 

سردر بیمارستان

شاید طراحی خاصی برای نما و سردر بیمارستان چندان مهم به نظر نرسد چون بیمارستان مکانی نیست که افراد بخواهند به همچنین جزئیاتی دقت کنند.  شاید برای افراد مهم نباشد که به چه ساختمانی از نظر ظاهری وارد می شوند و فقط برایشان مهم است که مریضی که دارند تحت مداوا قرار بگیرد و سالم از آن ساختمان بیرون بیاید. در مقابل ممکن است افرادی باشند که برایشان ظاهر ساختمان بیمارستان مهم است.

از طرفی چون ساختمان بیمارستان جزء ساختمان های بسیار مهم هر شهر به شمار می رود، بحث نمای ظاهری و سردر بیمارستان اهمیت بالایی پیدا می کند. بیمارستان به عنوان ساختمانی که در دید همگان می باشد، مهم است که چه ظاهر و نمایی و چه سردری که معرف نمای داخل ساختمان است، دارد.

تأثیر سردر بیمارستان

معمولا نما و سردر بیمارستان به صورت زیبا و جذاب طراحی و اجرا می شود.  نما و سردری جذاب و با انرژی می تواند حتی در حال و حوای مراجعه کنندگان به بیمارستان اثر بگذارد و باعث شود حتی کمی حالشان بهتر شود.  انسان ها موجوداتی هستند که ممکن است هر چیز کوچکی در روحیات و احساسات آنها تأثیر بگذارد.  طراحی سردر و نمای زیبا و جذاب برای بیمارستان ممکن است بتواند این تأثیر را در انسان ها بگذارد.

مصالح و متریال مناسب  برای سردر بیمارستان

مصالح و متریالی که در نمای ساختمان استفاده می شود، به احتمال زیاد در سردر نیز به کار می رود.  اما می توان در طراحی سردر بیمارستان متریال ها و مصالحی را به آن اضافه کرد.  بهتر است سعی کنیم از متریال هایی در سردر بیمارستان استفاده کنیم که تأثیری در روحیات انسان ها داشته باشد.  متریالی با رنگ ها روشن، زیبا، جذاب و کلا متریال هایی که قادر به انتقال حال خوب حتی برای لحظه ای باشند.  همچنین می توان در سردر بیمارستان از تابلوهای روان استفاده کرد و کلیپ ها و ویدیوهایی آرامش بخش را پخش کرد.

استفاده از المان در ورودی بیمارستان

المان ها در ورودی بیمارستان ها می توانند ویژگی خاصی به بیمارستان بدهند. المان هایی مربوط به علم پزشکی، مربوط به بیمارستان، وسایل بیمارستان و المان هایی مانند اینها. یکی از بهترین روش هایی که می توان با آن المان هایی ماندگار ایجاد کرد، استفاده ازبتن جی اف ار سی  می باشد. با استفاده از بتن جی اف ار سی می توان هر المان و هر شکلی را در هر ابعاد و اندازه ای در رنگ های مختلف ایجاد کرد. المان هایی مانند انسان، وسایل پزشکی، نام بیمارستان و هرچیزی که مدنظر باشد را به راحتی می توان با بتن جی اف ار سی که دوام و مقاومتی بسیار بالا دارد، ایجاد کرد.

طراحی سردر تالار

تالار های به عنوان مکان هایی که سالانه بسیاری افراد به آنها برای گرفتن جشن و مهمانی و مراسم مراجعه می کنند و درآمد آنها از طریق جذب همین مشتری ها صورت می گیرد بایستی سردر و ورودی ای منحصر به فرد و بسیار جذاب داشته باشند. بسیاری از تالار ها را می بینیم که علاوه بر ایجاد نمایی بسیار زیبا برای تالار، سردر ورودی تالار را نیز بسیار جذاب و زیبا طراحی و اجرا کرده اند. در مقابل تالار هایی هم هستند که این امر مهم توجه نکرده اند. البته مسلم است که این گونه تالارها مشتری و مراجعه کننده کمتری نسبت به تالارهایی که سردر جذاب و زیبایی دارند

اهمیت طراحی سردر تالار

شاید با خود بگویید که چه کاری است این همه تجمل گرایی و هزینه های بیهوده و اینکه مشتری داشتن تالار به نحوه و کیفیت ارائه خدمات آن است. بله این درست که کیفیت ارائه خدمات تالار ها با مقدار مشتری که دارند رابطه مستقیم و هر چقدر بهتر باشد، مشتری نیز بیشتر است اما بایستی به این نکته هم توجه کنیم که افرادی هستند که می خواهند برای اولین بار به آن تالار بروند. این افراد قبل از وارد شدن به تالار و مطمئن شدن از سطح کیفیت خدمات تالار با نما و سردر تالار روبرو می شوند.

این باعث می شود که طراحی سردر تالار و  نمای تالار  نیز اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. افرادی هستند که حتی با دیدن سردر تالار و نمای تالار علاقه ای با رفتن به داخل آن تالار ندارند. در مقابل در صورتی که طراحی سردر تالار به طور صحیح و جذاب صورت گرفته باشد افراد زیادی به خود جذب می کند.

سردر تالار به عنوان برندی ارزشمند

 برای مکان هایی مانند تالارها، طراحی سردر تالار می تواند به عنوان برندی برای آنها به شمار بیاید. تالارهایی که سطح کیفی بالایی دارند و خدمات تراز اولی را ارائه می دهند، می توانند با طراحی سردر جذاب و خاص برای تالار، آن را به برندی در زمینه فعالیت خود تبدیل کنند. سردر خاص برای تالار باعث می شود افرادی که در حال عبور از کنار این تالار هستند با دیدن سردر تالار، سطح بالای تالار و سطح بالای کیفیت آن تالار در ذهن آنها تداعی می شود.

مصالح مورد استفاده در سردر تالار

از آنجایی که در بسیاری از موارد طراحی سردر نیز همراه با طراحی نمای ساختمان صورت می گیرد، متریال و مصالحی که در نما استفاده شده است نیز در طراحی سردر مورد استفاده قرار می گیرد. البته امکان این که متریال های دیگری نیز به سردر اضافه شود وجود دارد. خلاقیت و سلیقه طراح است که با استفاده از متریال موجود چه طرحی برای سردر طراحی و پیشنهاد دهد.

از جدیدترین متریال هایی که با آن می توان سردری بسیار خاص و منحصر به فرد برای تالار ایجاد کرد،  سنگ مشبک جی اف ار سی می باشد. این متریال با طرح ها، رنگ ها و ابعاد گوناگونی دارد می تواند به طراحان و معماران در طراحی کمک شایانی بکند. ترکیب شدن این متریال با سایر متریال های دیگر است که زیبایی دو چندانی را برای نمای تالار و سردر تالار به وجود می آورد.

سنگ های نقش برجسته در سردر تالار

یکی دیگر از متریال هایی که برای طراحی سردرها بسیار مورد توجه است و مورد استفاده قرار می گیرد، طرح های نقش برجسته است. همه ما مسلماً تالارهایی را دیده ایم که در طراحی سردر ورودی از طرح های نقش برجسته استفاده کرده اند. انواع مختلف طرح های نقش برجسته در ابعاد مختلف و گوناگون سردری جذاب را برای تالار به وجود می آورد. بسیاری از افراد این طرح های نقش برجسته را با استفاده از سی ان سی به وجود می آورند که باعث می شود هزینه زیادی را صرف کنند که البته راه حلی برای کاهش هزینه ها وجود دارد.

پیشنهاد من به شما استفاده از سنگ های طرح نقش برجسته ایناب می باشد. این سنگ های پیش ساخته بسیار بسیار مقاوم تر از سنگ طبیعی است. این سنگ ها در قیمت های بسیار کمتر از سی ان سی ارائه می شوند و همچنین در هر طرح و رنگ و ابعادی که مدنظر شما عزیزان باشد تولید و ارائه می شوند.

سفارش کالا

جهت سفارش کالا و یا استعلام قیمت با ما در تماس باشید 

تلفن های تماس 4122-395-0912 

044-32232954

  Ayneh 2   Ayneh 3  Ayneh 5  Ayneh 1

درباره ما

این فروشگاه در زمینه تولید و فروش مصالح دکوراتیو فعالیت مینماید که در سال 1395 شروع به کار نموده است.

آدرس فروشگاه

ایران ، ارومیه

بلوار مدنی 2 خیابان خمسه لوئی
پلاک 28
تزئیناتی کوشا

شماره تماس

4122 395 912 98+

2954 3223 44 98+